EN
Autoportretai

Naujienos > Sudervėje susirinkę pasaulio menininkai meta kūrybinį iššūkį lietuviškam granitui
2008.06.30

Sudervėje susirinkę pasaulio menininkai meta kūrybinį iššūkį lietuviškam granitui

Netoliese Vilniaus esančiame Sudervės miestelyje įsikūręs akmens skulptūrų parkas "Vilnoja" vėl sukvietė menininkus iš įvairių pasaulio kampelių nevaržomai kurti bei įkūnyti savo idėjas lietuviškame granite. Dešimt skulptorių pradėjo visą gegužės mėnesį truksiančią kūrybinę odisėją tradiciniame, aštuntajame akmens skulptūrų simpoziume "Vilnoja 2008".

"Kasmet sulaukiame vis daugiau autorių paraiškų dalyvauti mūsų simpoziume, - sako renginio sumanytojas ir globėjas, skulptūrų parko "Vilnoja" įkūrėjas Vidmantas Martikonis, - Su džiugesiu pastebiu, jog visi konkursui pateikiami menininkų projektai yra įdomūs, itin kūrybiški, ir kiekvienas vertas būti įgyvendintas. Atrinkti pačias įspūdingiausias paraiškas tikrai nebuvo lengva", - pažymi renginio organizatorius.

Šių metų simpoziume dalyvaujantys autoriai atstovauja plačiam valstybių ir kultūrų ratui. Tarp "Vilnoja 2008" dalyvių - menininkai iš Kubos, Argentinos, Kinijos, Pietų Korėjos, Airijos, kitų Europos valstybių, taip pat ir Lietuvos. Iki pat birželio kiekvienas jų kurs granitines skulptūras, o renginio uždarymo metu, kaip ir kasmet, "Vilnojos" skulptūrų parko lankytojai bus pakviesti išrinkti geriausią kūrinį.

"Svarbiausia, ko siekiame šiuo renginiu - tai plėtoti akmens meną, garsinti mūsų šalies ir užsienio skulptorius, sudaryti jiems galimybes pažinti vieniems kitus, keistis idėjomis ir patirtimi. Viliamės, jog simpoziumas padės dar geriau įtvirtinti Lietuvos vardą pasaulio kultūros žemėlapyje", - teigia V.Martikonis.

Akmens skulptūrų simpoziumai "Vilnojos" parke rengiami nuo 2001 m. Tuomet parko įkūrėjas V.Martikonis pakvietė Sudervėje kurti aštuonis garsius Lietuvos menininkus. Jų skulptūros pirmosios papuošė parką. Kitąmet simpoziumas tapo tarptautiniu - į jį atvyko skulptoriai iš Latvijos, Švedijos, Rusijos, Lenkijos ir Baltarusijos. Šiuo metu parke eksponuojama per 50 įspūdingų granito skulptūrų, o "Vilnojos" simpoziumuose yra dalyvavę skulptoriai iš daugiau kaip dvidešimties pasaulio šalių.

Kaip ir ankstesnių simpoziumų metu, šiemetiniame renginyje, truksiančiame iki gegužės 30 d., skulptoriai iš granito riedulių kurs skulptūras laisva tema, o geriausių darbų autoriai bus apdovanoti specialiais diplomais bei piniginėmis premijomis.

Naujiena2008-04-29 - 1Naujiena2008-04-29 - 2Naujiena2008-04-29 - 3
Naujiena2008-04-29 - 4Naujiena2008-04-29 - 5Naujiena2008-04-29 - 6