EN
AUTOPORTRETAI

Naujienos > Išrinkti geriausi lauko akmens skulptūrų simpoziumo "Vilnoja 2008" darbai
2008.06.30

Išrinkti geriausi lauko akmens skulptūrų simpoziumo

Ketvirtadienio vakarą Sudervės miestelyje įsikūrusiame skulptūrų parke "Vilnoja" vyko tradicinio, aštuntojo lauko akmens skulptūrų simpoziumo "Vilnoja 2008" uždarymo šventė. Į ją atvyko apie 700 svečių, kurie ir išrinko geriausius simpoziume dalyvavusių skulptorių darbus. Didžiausių publikos simpatijų nusipelno ir simpoziumo "Vilnoja 2008" nugalėtoju tapo skulptorius iš Kubos Aramis Justiz Perera bei jo skulptūra "Gundančioji" (Voluptious).

"Kurdamas šią skulptūrą mėgavausi natūralių formų kūniškumu. Joje stengiausi įkūnyti dinamišką transformaciją - tam tikromis akimirkomis akmuo pavirsta sparnu, žuvimi ir tampa vis nauja moterimi, - sako autorius, - Mano skulptūros projektas buvo kiek stilingesnis, stotingesnis, tačiau atvykęs į "Vilnoją" ir susidūręs su apvalių granito formų gausa, turėjau rinktis natūralesnius, autentiškesnius sprendimus. Kūniškas formas suteikti kietam granitui - tai sudėtingas, tačiau įgyvendinamas uždavinys, teikiantis nepaprastą dvasinį malonumą kūrėjui", - teigia simpoziumo nugalėtojas A.J. Perera

Antroji vieta atiteko lietuviui skulptoriui Mindaugui Juciui, sukūrusiam darbą "Raibuliavimas", o trečioji - argentiniečiui Juan Carlos Bejarano ir jo skulptūrai "Loreta iš žydrosios saulės" (Loreta from the Blue Sun). Iš viso simpoziume, kuris truko visą gegužės mėnesį, dalyvavo devyni menininkai, atstovaujantys plačiam šalių ir kultūrų ratui. Tarp "Vilnoja 2008" dalyvių - skulptoriai iš Kinijos, Pietų Korėjos, Airijos, Nyderlandų, kitų Europos valstybių.

"Įdomių ir originalių idėjų nestigo nė vienam simpoziumo dalyviui, - pažymi renginio sumanytojas ir globėjas, skulptūrų parko "Vilnoja" įkūrėjas Vidmantas Martikonis, - Visi šiemet sukurti darbai puikiai įsilies į mūsų parko ekspoziciją, o simpoziume kūrę menininkai, neabejoju, išsiveš šiltų prisiminimų apie Sudervę ir Lietuvą", - sako renginio organizatorius

Akmens skulptūrų simpoziumai "Vilnojos" parke rengiami nuo 2001 m. Tuomet parko įkūrėjas V. Martikonis pakvietė Sudervėje kurti aštuonis garsius Lietuvos menininkus. Jų skulptūros pirmosios papuošė parką. Kitąmet simpoziumas tapo tarptautiniu - į jį atvyko skulptoriai iš Latvijos, Švedijos, Rusijos, Lenkijos ir Baltarusijos. Šiuo metu parke eksponuojama per 50 įspūdingų granito skulptūrų, o "Vilnojos" simpoziumuose yra dalyvavę skulptoriai iš daugiau kaip dvidešimties pasaulio šalių.

"Simpoziumų tikslas - plėtoti akmens meną, garsinti mūsų šalies ir užsienio skulptorius, sudaryti jiems galimybes pažinti vieniems kitus, keistis idėjomis ir patirtimi, - teigia V. Martikonis, - Amerikiečių rašytojas Henry van Dyke yra pasakęs: "Naudokitės visais talentais, kokius tik turite: juk miškai būtų labai tylūs, jei juose čiulbėtų tik tie paukščiai, kurie tai sugeba geriausiai". Siekiame, kad mūsų simpoziumai ir būtų tas "miškas", terpė, kurioje galėtų atsiskleisti platus skulptorių "choras" bei išryškėtų geriausieji talentai", - sako simpoziumo rengėjas.

Tradiciją kasmet į Sudervę pakviesti menininkus laisvai ir nevaržomai įkūnyti savo idėjas granite simpoziumo "Vilnoja" rengėjai ketina tęsti ir 2009-aisiais.