EN
Autoportretai

Naujienos > Vilniuje atidengta įspūdinga dailininko Algio Griškevičiaus skulptūra
2008.09.05

Vilniuje atidengta įspūdinga dailininko Algio Griškevičiaus skulptūra

Rugsėjo 5 d., Vilniuje buvo atidengta menininko Algio Griškevičiaus sukurta skulptūra "Žiogas - autoportretas". Įspūdingas, šešių metrų ilgio ir pustrečio metro aukšcio kūrinys sostines Konstitucijos prospekte pastatytas privačia iniciatyva bei lešomis - skulptūra papuoše čia esantį bendrovės "Krašto projektai" pastatą.

 "Vilniui trūksta įvairesniu skulptūru, žaismingesnių akcentų - dauguma mieste statomų darbų yra perdėm paminkliniai. Todėl man nepaprastai smagu pasiūlyti kažką naują, neįprastą, - teigia A. Griškevičius, - Suprantama, tai ir didelis iššūkis - pirma kartą mano darbas tampa nuolatine miesto erdvės dalimi. Taigi projektas įpareigoja, tenka šiek tiek nervintis, bet nuotaika džiugi", - tvirtina menininkas.

 A. Griškevičiaus skulptūra "Žiogas - autoportretas" vaizduoja milžinišką vabzdį žmogaus veidu. Pasak autoriaus, tai - jo autoportretas, atspindintis platų kūrejo meninių pomegių ratą, savotišką "šokinėjimą" tarp tapybos, fotografijos ir skulptūros. A. Griškevicius sako, jog gyvas žiogas, trumpam nutupdamas šalia žmogaus, turi ypatingą gebėjimą atkreipti į save dėmesį, stebinti, ir autorius tikisi, jog panašų efektą sukurs ir ant pastato sienos "nutūpęs" jo "Žiogas".

 Tam, kad šis sumanymas taptų tikrove, daug talkino Vilniaus rajone veikiančio akmens skulptūrų parkas "Vilnoja" įkūrėjas verslininkas ir visuomenes veikejas Vidmantas Martikonis. Jo teigimu, skulptūros atidengimas Vilniaus viduryje - tai puikus pavyzdys, kaip menui neabejingi privatūs asmenys gali prisidėti prie miesto grąžinimo.

 "Akmens skulptūrų parkas "Vilnoja" Sudervėje, Vilniaus pašonėje, ir buvo įsteigtas tam, kad skulptoriai turėtų geresnes sąlygas kurti, o visuomenė - daugiau galimybių džiaugtis šiuo monumentaliu menu. Įgyvendindami projektą, mes žengiame dar vieną žingsnį link savo tikslo - skulptūros meno plėtros, ir perkeliame meną arčiau vilniečio, į kasdienę jo aplinką, - sako V. Martikonis, - Šį bendrą dailininko ir "Vilnojos" parko projektą, kuriuo gražinama kasdiene miesto aplinka, laikyčiau sėkmingu socialiai atsakingos veiklos pavyzdžiu. Tikiu, kad panašių, tiek mano, tiek kitų inicijuotų projektų ateityje tik daugės", - tvirtina meno mecenatas.

 Apie autorių:

A. Griškevičius (g. 1954 m.) - tapytojas, fotografas, skulptorius. Garsėja savo tapybos darbais, plakatais, knygų iliustracijomis, o pastaruoju metu daug laiko skiria fotografavimui bei erdvinėms kompozicijoms. Dailininko darbams būdingas subtilus simbolizmas, atspindintis vaikišką pasaulėjautą. Dėl stiliaus originalumo kritikai A. Griškevičių laiko lietuvių dailės klasiku.