EN
Autoportretai

Naujienos > Skulptoriai iš viso pasaulio renkasi išbandyti lietuviškojo granito
2008.06.30

Dešimt skulptorių iš įvairių pasaulio šalių - Japonijos, Rumunijos, Portugalijos, Prancūzijos ir kitų valstybių - atvyko į šalia Vilniaus esantį Sudervės miestelį, kur visą gegužės mėnesį dalyvaus tradiciniame akmens skulptūrų simpoziume "Vilnoja 2007". Pasak simpoziumo organizatorių, šis renginys - tai puiki galimybė užsienio šalių autoriams susipažinti su mūsų kraštu bei kultūra, laisvai ir nevaržomai realizuoti savo idėjas lietuviškame granite.

"Šį tarptautinį simpoziumą rengiame vedini kelių tikslų: skatinti ir vystyti natūralaus akmens meną Lietuvoje, garsinti Lietuvos ir užsienio skulptorius bei jų darbus, suteikti galimybę įvairių šalių menininkams bendrauti, keistis patirtimi ir idėjomis", - sako simpoziumo organizatorius, akmens skulptūrų parko "Vilnoja" įkūrėjas Vidmantas Martikonis.

"Džiugu, jog kasmet vis daugiau autorių nori įkūnyti savo idėjas kietame lietuviškame granite - šiemet gavome per penkiasdešimt paraiškų dalyvauti simpoziume. Tikiu, kad atvykę autoriai paklos tvirtus pagrindus kultūriniams Lietuvos ir užsienio valstybių tiltams", - kalba simpoziumo rengėjas.

Šį kultūros renginį jau pagrįstai galima vadinti tradiciniu. "Vilnojos" akmens skulptūrų parko įkūrėjas V.Martikonis 2001 metais į pirmąjį granito skulptūrų simpoziumą sukvietė aštuonis garsius Lietuvos menininkus, kurių skulptūros pirmosios papuošė parką. Kitąmet simpoziumas tapo tarptautiniu: į jį atvyko skulptoriai iš Latvijos, Švedijos, Rusijos, Lenkijos ir Baltarusijos. Šiuo metu skulptūrų parke eksponuojamos virš 40 monumentalių granito skulptūrų, o "Vilnojos" akmens skulptūrų simpoziumuose dalyvavusių menininkų geografija išsiplėtė iki tolimiausių pasaulio kraštų. Parke vykstančiuose simpoziumuose yra apsilankę skulptoriai iš dvidešimties šalių.

Šiemet "Vilnojos" skulptūrų parke rengiamas jau septintasis simpoziumas. Jo metu, gegužės 1d. - birželio 1 d., skulptoriai iš granito riedulių kurs skulptūras laisva tema, o trijų geriausių darbų autoriai bus apdovanoti specialiais diplomais bei piniginėmis premijomis.

Septintojo tarptautinio lauko akmens (granito) skulptros simpoziumo "Vilnoja 2007" dalyviai:

  1. Beata Rostas  Vengrija
  2. Jacques Christian  Prancūzija
  3. Kyuichi Sato  Japonija
  4. Liviu Russu  Rumunija
  5. Maria Leal da Costa  Portugalija
  6. Paulo Marujo  Portugalija.
  7. Paul McNamara Didžioji  Britanija
  8. Algirdas Kuzma  Lietuva
  9. Gediminas Piekuras  Lietuva
  10. Vaidas Ramoška  Lietuva