EN
Autoportretai

Naujienos > Portugalijos Konstitucinio Teismo delegacija lankėsi "Vilnojos" skulptūrų parke
2008.06.30

Portugalijos Konstitucinio Teismo delegacija lankėsi

 Į Lietuvą su oficialiu vizitu atvykusi Portugalijos Konstitucinio Teismo delegacija, vadovaujama šio Teismo pirmininko Rui Manuelio Gens de Moura, šeštadienį lankėsi "Vilnojos" akmens skulptūrų parke Sudervėje, kur šiomis dienomis vyksta septintasis lauko akmens skulptūrų simpoziumas "Vilnoja 2007". Delegacija, lydima Lietuvos Konstitucinio Teismo pirmininko Egidijaus Kūrio, teisėjo Stasio Stačioko bei Teismo kanclerio Viktoro Rinkevičiaus, apžiūrėjo parką, jame eksponuojamus kūrinius, bendravo su šiuo metu čia kuriančiais autoriais, tarp kurių skulptoriai iš Portugalijos Maria Leal da Costa ir Paulo Marujo.
 Apsilankymo parke metu Lietuvos Konstitucinio Teismo vadovas E.Kūris pasinaudojo proga išmėginti savo skulptoriaus sugebėjimus - vienas simpoziume kuriančių autorių, Algirdas Kuzma, suteikė galimybę E.Kūriui pabandyti iškalti granitą, ir pirmininko gabumais niekas neliko nusivylęs.
 "Džiaugiamės, jog "Vilnojos" parką ir čia vykstantį simpoziumą kasmet atranda vis daugiau ir vis įvairesnių žmonių", - sako parko įkūrėjas ir simpoziumo "Vilnoja 2007" rengėjas Vidmantas Martikonis. "Portugalijos Konstitucinio Teismo delegacijos susitikimas su simpoziume kuriančiais tėvynainiais, Lietuvos Konstitucinio Teismo atstovų apsilankymas demonstruoja, jog skulptūra gali būti ne tik viena meno rūšių, bet ir geras būdas suartinti atskirų valstybių kultūras bei skirtinga veikla užsiimančius žmones", - pažymi V.Martikonis.
 Simpoziume "Vilnoja 2007", visą gegužės mėnesį vykstančiame Sudervės kaime, Vilniaus rajone įsukūrusiame "Vilnojos" skulptūrų parke, kuria 10 menininkų iš Lietuvos, Portugalijos, Japonijos, Rumunijos ir kitų valstybių. Lauko akmens skulptūrų simpoziumai čia rengiami kiekvienais metais, sudarant galimybę įvairių šalių skulptoriams bendrauti tarpusavyje, susipažinti su mūsų šalies kultūra, laisvai ir nevaržomai įkūnyti savo idėjas lietuviškajame granite.