EN
Autoportretai

Naujienos > Apie daiktus kitaip
2021.05.02

Apie daiktus kitaip

Pavadinimas: Visada kartu

Vilniuje, Vidmanto Martikonio galerijoje muziejuje Autoportretas, įsikūrusiame Pilies g. 12, veikia menininkės Violetos Martinkėnaitės – Indriūnienės tapybos darbų paroda „Kaip tortas tapo choru“.

Paroda jau sulaukė didelio jūsų susidomėjimo ir ją dar bus galima pamatyti iki birželio 18 d. Ši paroda – tai tarsi iššūkis mus supančiam standartizuotam pasauliui. Tai galimybė, kasdienybės rutinoje sutinkamus daiktus pamatyti kitaip.

Autorė sako : „Mano darbuose atrodo yra pavaizduoti tiesiog daiktai: butelis, šepetukas...Juos galima pamatyti kiekvienuose namuose. Tiek daug laiko praleidžiame apsupti šių kasdienių daiktų, kad pradedame jų nepastebėti. Mes nematome žiūrėdami tiesiai savo nosies galiuko, nors ji įeina į mūsų matymo lauką. Išmokome jos nematyti. Taip ir kasdienėje rutinoje įpratome nepastebėti mus supančių daiktų, jų formų. Mano paveikslai priverčia žiūrovą susitelkti ir nuoširdžiai apžiūrėti šiuos daiktus. Ir užplūsta įvairios emocijos, nostalgija, šiluma, kiekvienam skirtingai. Toks paprastas (nebematomas) daiktas staiga tampa mistiškas, baugus arba šiltai malonus.“

Štai daiktų istorijos, atėjusių iš autorės patyrimų.

Visada kartu. Toks paprastas, net slepiamas nuo viešumos dalykas, kaip dantų šepetukas, gali tapti pačiu romantiškiausiu, nuoširdžiausiu ilgos meilės bei vedybinių santykių simboliu. Du dantų šepetukai žiūri vienas į kitą, jie visada kartu ir jie dviejų, kartu gyvenančių žmonių. Šis paveikslas visada kabo mano ir vyro miegamajame.

 

Parodą galite aplankyti kiekvieną trečiadienį – sekmadienį nuo 11 iki 18 val. Įėjimas nemokamas.