EN
Autoportretai

Naujienos > Apdovanoti geriausi akmens skulptūrų simpoziumo "Vilnoja 2007" autoriai
2008.06.30

Apdovanoti geriausi akmens skulptūrų simpoziumo

Baigėsi septintasis lauko akmens skulptūrų simpoziumas "Vilnoja 2007", gegužės mėnesį vykęs Vilniaus rajone, Sudervėje, įsikūrusiame "Vilnojos" skulptūrų parke. Simpoziumo metu 10 autorių iš Lietuvos ir užsienio šalių kūrė granitines skulptūras laisva tema, ir ketvirtadienį surengto simpoziumo uždarymo vakaro metu buvo atrinkti trys geriausi darbai.

Daugiausiai palankių įvertinimų sulaukė lietuvio skulptoriaus Vaido Ramoškos darbas "Pasiklydęs". Tai kūrinys socialine tema, pasiklydusio ar pamesto vaiko, nerandančio savo mamos, simbolis. Kompoziciją sudaro verkiančio vaiko skulptūra miško apsuptyje. Anot autoriaus, miškas yra metafora, simbolizuojanti suaugusiuosius, vyresniuosius.

Antroje vietoje - Gedimino Piekuro skulptūra "Kasdienybė. Antradienis". Kaip pasakojo autorius, šiame darbe mėginama atskleisti intrigą tarp riedulio masės ir lengvai banguojančių formų, tarp granito ir laikinos, besikeičiančios medžiagos klosčių. Galiausiai trečioji vieta atiteko vengrų skulptorei Beatai Rostas, kurios kūrinys pavadintas "Didžioji motina/Anečka". Pasak menininkės, skulptūrą sudaro trys dalys, vaizduojančios ryšį tarp metafizinio ir transcendentinio. Vidurinioji šios deivės Motinos skulptūros dalis simbolizuoja tašką, kuriame nauja gyvybė gali ateiti į šį ar į bet kurį kitą pasaulį.

Simpoziumo laureatai buvo apdovanoti piniginėmis premijomis bei specialiais diplomais.
 "Manau, jog simpoziumo uždarymo svečiams atrinkti geriausius darbus tikrai nebuvo lengva: kaip ir kiekvienais metais, šiemet simpoziumo dalyviai buvo kupini įdomių minčių bei kūrybiškumo. Pasigėrėjimo verta kiekviena simpoziume sukurta skulptūra", - teigia renginio organizatorius, skulptūrų parko "Vilnoja" įkūrėjas Vidmantas Martikonis. "Džiaugiamės, jog kasmet vis daugiau skulptorių iš įvairių pasaulio kampelių atranda Sudervę, atvyksta čia kurti, susipažinti su kolegomis iš kitų šalių bei Lietuva. Net neabejoju, jog kitais metais mūsų simpoziumas bus dar įspūdingesnis tiek dalyvių gausa, tiek jų idėjomis", - sako simpoziumo "Vilnoja 2007" rengėjas.

 Šiemetiniame renginyje be jau minėtų autorių dalyvavo Algirdas Kuzma (Lietuva), Kyuichi Sato (Japonija), Jacques Christian (Prancūzija), Liviu Russu (Rumunija), Maria Leal da Costa (Portugalija), Paulo Marujo (Portugalija) bei Paul McNamara (Didžioji Britanija). Visų jų darbai papuoš "Vilnojos" skulptūrų parką, kuriame tiek su šiemet, tiek ankstesnių simpoziumų metu sukurtomis skulptūromis, gali susipažinti kiekvienas meno gerbėjas.