EN
Autoportretai

Naujienos > Akmens skulptūrų parkas "Vilnoja" pradėjo ruoštis 8 - tam tarptautiniam simpoziumui
2008.06.30

Šiais metais akmens skulptūrų parke "Vilnoja" vyks jau aštuntasis akmens skulptūrų simpoziumas. Paraiškas dalyvauti tarptautiniame simpoziume pateikė virš 70 menininkų iš viso pasaulio: kaimyninių valstybių - Estijos, Latvijos, Vokietijos bei tolimesnių - Ispanijos, Italijos, Afrikos, Egipto, Brazilijos, Mongolijos, Kinijos. Per septynerius metus simpoziume savo darbus paliko 26 pasaulio šalių skulptoriai.

"Kai buvo rengiamas pirmasis simpoziumas, suvokėme, kad vienas iš renginio tikslų turėtų būti galimybė skulptoriams bendrauti. Manau, tai nuostabu, kad mūsų šalies menininkai gali susipažinti ir pabendrauti su kolegomis, šiuolaikiniais kūrėjais, iš atokiausių pasaulio kraštų, - teigė  "Vilnojos" akmens skulptūrų parko įkūrėjas Vidmantas Martikonis.

2001 metais į pirmąjį granito skulptūrų simpoziumą 4 ha užimančioje teritorijoje Vidmantas Martikonis sukvietė aštuonis gerai žinomus Lietuvos menininkus, kurių skulptūros pirmosios papuošė parką. Patraukli parko topografija nulėmė "Vilnojos" sėkmę. Netikėta ir unikali idėja buvo eksponuoti skulptūras ne tik sausumos landšafte, bet ir perkelti jas į ežerą.

"Simpoziumas yra puiki galimybė užsienio šalių skulptoriams pažinti mūsų kraštą ir kultūrą bei laisvai realizuoti savo idėjas lietuviškame, itin tvirtame ir kietame granite," - sako meno mecenatas Vidmantas Martikonis. Beje, pernai simpoziume lankėsi skulptorius iš Japonijos, o šiais metais simpoziumo organizatoriai sulaukė net keleto Japonijos menininkų paraiškų dalyvauti tarptautiniame renginyje.

Visų šiemet simpoziume dalyvausiančių menininkų darbai papuoš "Vilnojos" skulptūrų parką. Su sukurtomis skulptūromis gali susipažinti kiekvienas meno gerbėjas. Skulptūrų simpoziumas "Vilnoja" vyks visą gegužės mėnesį, simpoziumo metu skulptoriai iš granito riedulių kurs skulptūras laisva tema.

Akmens skulptūrų parkas "Vilnoja" yra vos už 20 km nuo Vilniaus, Sudervės kaimelyje. Šiuo metu skulptūrų parke eksponuojamos virš 50 monumentalių granito skulptūrų.